دریافت فایل با موضوع-تحقیق در مورد گرافیک -

در این پست قصد معرفی فایل .تحقیق در مورد گرافیک . را داریم با ما همراه باشید./تحقیق در مورد گرافیک ,گرافیک,دانلود تحقیق در مورد گرافیک ,گرافیک/تحقیق در مورد گرافیک /1601142/qy

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 7 صفحه

قسمتی از متن .doc :

گرافیک

گرافیک (یونانی: γραφικός) حیطه‌ای از هنرهای تجسمی است که دارای کاربردهای متنوع و گسترده‌ای است. گرافیک یا به عبارت کاملتر طراحی گرافیک (Graphic design)، بکارگیری تکنیکهای مختلف خلق آثار دوبعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و ... است که در جهت رساندن پیامی خاص به بیننده انجام بپذیرد. از جملهٔ این تکنیکها می‌توان به: عکاسی، اچینگ، نقاشی، روشهای مختلف چاپ اشاره نمود. در هنر طراحی گرافیک از عکس، تکنیکهای مختلف طراحی (مداد، کنته، ذغال، پاستل گچی، پاستل روغنی، قلم و مرکب، مداد رنگی)، تکنیکهای مختلف نقاشی (رنگ و روغن، آبرنگ، گواش، رنگهای آکریلیک)، کلاژ، انواع روشهای چاپ دستی (سیلک اسکرین و باتیک) و هرنوع روش خلق تصویر استفاده می‌شود.

تعریف جلالی : گرافیک یک اثر هنریست که میخواهد پیامی رااز طریق بصری در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برساند

حیطه‌های مختلف در طراحی گرافیک

در طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی وجود دارد:

ارتباط بصری (Visual communication)- مانند:

طراحی پوستر طراحی جلد

طراحی علامت (Sign) طراحی نشان (Logo)

طراحی حروف طراحی آگهی تبلیغاتی

صفحه آرایی برای کتاب و نشریه طراحی صفحات وب

طراحی چاپ برای بسته‌بندی

تصویرسازی (Illustration)- مانند:

تصویرسازی برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی

تصویرسازی برای نشریات

طراحی نقشه

گرافیک رایانه‌ای

گرافیک رایانه‌ای یکی از قدیمی‌ترین شاخه‌های علوم رایانه است که به ترسیم، تغییر، و کار با تصاویر به شیوه‌های محاسباتی و رایانه‌ای اقدام می‌نماید. گرافیک رایانه‌ای یکی از پرجاذبه‌ترین و وسیع‌ترین کاربردهای رایانه‌هاست. بازیهای رایانه‌ای، برنامه‌های ساخت پویانمایی‌ دوبعدی و سه‌بعدی، شبیه‌سازیهای محاسباتی*[1]، و پردازش تصاویر را می‌شود به‌عنوان چند نمونه نام برد.

نرم‌افزارهای گرافیکی

نرم‌افزارهای مورد استفاده در کارهای گرافیکی را می‌توان به دو دستهٔ بزرگ تقسیم کرد:

نرم‌افزارهای با کاربرد ویژه

نرم‌افزارهای عمومی گرافیکی

نرم‌افزارهای دستهٔ اوّل را برای افرادی طرّاحی نموده‌اند که در برنامه‌نویسی خبره نبوده و تنها مایل‌اند به ایجاد تصویر، گراف، یا چارت در یک زمینهٔ خاصّ (بدون نگرانی از چند و چون مسائل گرافیکی آن) اقدام نمایند. از جملهٔ اینگونه برنامه‌ها می‌شود نرم‌افزارهای ویژهٔ نقّاشی در کارهای هنری، و نیز انواع سیستم‌های کَد برای معماری، کسب و کار، امور پزشکی، و مهندسی را ذکر کرد. در مقابل اینها، بسته‌های برنامه‌نویسی عمومی گرافیکی (دستهٔ دوّم) قرار دارد، که وظیفهٔ آنها تأمین و ارائهٔ کتابخانه‌های پیش‌نوشتهٔ نرم‌افزاری‌ است. این کتابخانه‌ها پر شده‌است از توابع گرافیکی که می‌شود آنها را در زبانهای برنامه‌سازی مختلفی همچون جاوا، سی شارپ، سی و فرترن مورد استفاده قرار داد.

گرافیک رایانه‌ای به استفادهٔ وسیع از ریاضیّات کاربردی نیاز دارد. از مهم‌ترین زمینه‌های مربوط، باید به هندسه مسطحه، هندسهٔ فضائی، جبر خطی، و در سطوحی پیشرفته‌تر، به حسابان، معادلات دیفرانسیل، هندسهٔ دیفرانسیل، و روشهای عددی اشاره نمود.

گرافیک دوبعدی

در اینگونه گرافیک، اشکال و اشیاء همه بر روی یک صفحه ترسیم و ارائه می‌شوند.

گرافیک سه‌بعدیمطالب دیگر:
🔑تحقیق دیکتاتوری گروه مونتانیارد🔑تحقیق پیرامون دوره صفویه🔑هفت تیر طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔑آبمیوه گیری طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔑آچار فرانسه طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔑تحقیق پیرامون خوارزمشاهیان🔑تحقیق خلاصه ایی ازکودکی تا رحلت امام خمینی (ره)🔑تحقیق خلاصة كتاب «خط مشی‌های سیاسی نهج‌البلاغه»🔑تحقیق خاندان هخامنشی و آغاز زندگی كوروش🔑تحقیق حكومت سفاح و منصور عباسی🔑تحقیق حكومت، سازمان های اداری و سیاسی تركیه🔑تحقیق چگونگیِ تشكیل ارتش نوین ملّی در ایران🔑تحقیق پیرامون جشن سده🔑تحقیق ثبت اختراعات ایران (گردآوری مقالات و چند نمونه)🔑تحقیق زندگینامه تیمور لنگ🔑تحقیق تنظیمات در عصر عثمانی🔑تحقیق علویان و شیعیان در دوره عثمانی🔑تحقیق قیام 15 خرداد و تبعید امام خمینی ( ره ) و تاثیر در رفتار سیاسی گروههای سیاسی، شاه و نخبگان🔑تحقیق تاریخ، فرهنگ و باورهای دین کهن ایرانیان🔑تحقیق تاریخچه لرستان🔑تحقیق انواع سنگ و کاربرد آن🔑تحقیق تاریخ اداری قبل از اسلام ایران🔑تحقیق تاریخ نگاری در ایران تا عصر پهلوی🔑تحقیق تاریخ معاصر فلسطین🔑تحقیق تاریخ روم